Architekt z Hongkongu „James Law“ přeměňuje betonové vodovodní potrubí na dočasné byty v úzkých prostorech mezi budovami: Přestavěné staré vodovodní potrubí. Svůj návrh nazývá OPod a jeho záměrem je pomoci zmírnit nedostatek bytů v jedné z největších drahá města na Zemi.

Te Opod Tube House, navržený James Law Cybertecture, je experimentální nízkonákladová obytná jednotka pro bydlení postavená z betonového vodovodního potrubí o průměru 2,5 metru o hmotnosti 22 tun.

Návrh využívá silnou betonovou konstrukci k bydlení bytu pro jednu nebo dvě osoby s bydlením, vařením a koupelnou uvnitř 100 čtverečních stop.

Každý modul obsahuje takové vybavení, jako je lavička, kterou lze přeměnit na postel, úložný prostor s otevřenou policí, mini lednička, mikrovlnná trouba, koupelna a sprcha. Dům Opod Tube House, který šetří peníze a místo, má být nízkonákladovou obytnou trubkovou konstrukcí, s cílem vytvořit cenově dostupné startovací domovy pro mladé lidi.

Dostupná cena Opod Tube House by mohla umožnit vyřešit velkou bytovou krizi, což je dočasnou úlevou pro ty, kteří v krátké době něco hledají.