Matrace patří mezi velmi důležité aspekty kvalitního spánku. Nejen její kvalita, ale i stáří ovlivňují kvalitu spánku. Existuje několik příznaků, které signalizují potřebu výměny matrace.

Kdy je nutná výměna matrace?

Objevuje-li se u vás po spánku únava a bolest celého těla, může to znamenat, že matrace nedokáže poskytnout dostatečnou podporu tělu a je třeba ji vyměnit. Výměna je nutná v případě, že se na matraci objevují nerovnosti a prohloubená místa. Pokud na matraci vidíte zřetelné prohlubeniny a nerovnosti, není matrace schopna správně absorbovat váhu těla, což může vést k bolestem zad a nepohodlí při spánku. Máte-li potíže se usínáním, častěji se v noci probouzíte nebo je váš spánek neklidný, může to být způsobeno nepohodlnou matrací, která již není schopna poskytnout adekvátní pohodlí. Starší matrace může být náchylnější na nahromadění prachu, roztočů a alergenů, které mohou způsobovat alergické reakce nebo problémy s dýcháním. Pokud se začnou projevovat alergie nebo se zhoršují, může to být známka toho, že je třeba vyměnit matraci. Matrace mají určitou životnost, která se pohybuje mezi 7-10 lety. Pokud již vaše matrace dosáhla tohoto věku, je nasnadě ji vyměnit.

Na koho se obrátit?

Uvažujete-li o koupi kvalitní matrace, prohlédněte si nabídku společnosti PURTEX – českého a slovenského výrobce postelí a klinicky hodnocených matrací. V nabídce naleznete také pojený lehčený polyurethan, viscoelastické výrobky a polyurethanovou pěnu.

Kromě PUR matrací vyrábí například matrace, taštičkové nebo pružinové. V široké nabídce sortimentu nesmí chybět postelové rošty, postele z masivu, ložní prádlo a anatomicky tvarované polštáře. Objednejte si zde třeba matrace 90×200 nebo si nechejte vyrobit matraci na míru.