Startup Automatic Construction se sídlem v New Yorku vynalezl novou techniku ​​nazvanou Inflatable Flexible Factory Formwork, která využívá vzduchové čerpadlo a kompresor ke stavbě domů plněním cementu do struktury podobné balónu. Konstrukce jsou vyrobeny z pružných plastových tkanin s výztuží a vnitřními 3d strukturami.

Vzduchová čerpadla se používají k podpoře budovy během lití, používají se místní hotový beton, vzduchová crete, udržitelný cement a další čerpatelné stavební materiály. Formy zůstávají na svém místě a poskytují vestavěnou hydroizolaci a vzduchotěsnou bariéru pro bezkonkurenční výkon vytápění/chlazení.

Nafouknou se dvě konstrukce: vnitřní nebo podpěrná konstrukce, která nese váhu střechy, a vnější konstrukce, která přijímá beton. Výsledky vypadají stejně jako u konvenčních. Ploché stěny pokryté tradiční fasádou a vnitřní stěny se sádrokartonem. Mechanické prvky jsou instalovány ve vestavěných drážkách. Formy jsou vyrobeny podle specifikací klienta. V současné době můžeme podporovat 2palcové, 4palcové a 8palcové lité stěny/desku.

Formy obsahují dvě komory, jednu pro podepření při lití a jednu pro beton. Vzduchová a betonová čerpadla postaví konstrukce během několika minut místo měsíců. Vzduchotěsné budovy snižují hlavní zdroj emisí z budov + nulový odpad na staveništi a udržitelný cement. Automatická konstrukce používá stejnou výztuž, stejné betonové směsi a stejné konstrukce jako stávající budovy.