Stavba revolučního pasivního domu budoucnosti pokračuje úspěšně dál

V Českých Budějovicích se za poslední měsíce opět značně pohnulo s výstavbou prvního cihlového pasivního domu. Chytrý dům budoucnosti navíc prošel i několika testy a zjistilo se, že bude velmi úsporný a investice do něj se z dlouhodobého hlediska skutečně vyplatí.

 Během podzimu nechala stavební firma Heluz vybetonovat schody, finálně rozvést instalace elektřiny, vody, kanalizace i vzduchotechniky a také nahodit vnitřní omítku. Klíčovým okamžikem pro stavbu ovšem bylo, když dům budoucnosti obstál v první zkoušce, před níž byl postaven. Bylo jí průběžné měření vzduchotěsnosti, které je nadstandardní kontrolou kvality provedení stavby.

Měření domu budoucnosti provádí odborník Ing. Jiří Novák, Ph.D. z ČVUT v Praze, který při prvním měření provedl celkem 4 testy. Zjišťovala se místa netěsností v obálce domu a činila se opatření proti únikům vzduchu. Některé šlo zcela odstranit, jiné bohužel pouze zmírnit. Naměřené hodnoty ovšem podle odborníka vypadaly velmi slibně. Nejvýznamnější měření vzduchotěsnosti budou sice až po dokončení stavby a v průběhu jejího užívání, ale prozatím se českobudějovický dům budoucnosti může pyšnit tím, že je na cihlovou stavbu velmi vzduchotěsný.

Hrubá stavba se postupně začíná proměňovat do skutečného domu, kde se bude možné pohádkově žít. Přesvědčit se o tom můžete i vy sami. Zájemci o prohlídku stavby domu budoucnosti přímo v areálu výstaviště se totiž zdarma mohou objednat na stránkách www.heluz.cz/heluz-dum-pro-budoucnost

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.